سهام عدالت چه تاثیری بر بورس می‌گذارد

اخبار  >  سهام عدالت چه تاثیری بر بورس می‌گذارد
شنبه 3 خرداد 1399 01 : 13 تعداد بازدید ها : 227 کد خبر : 13163
5

معاون سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه نگران تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر بورس نیستیم، گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نهایتا طی یک ماه تعیین تکلیف می‌شوند.

حسن علایی با بیان اینکه پرتفوی سهام عدالت بسیار با ارزش است، اظهار داشت: با توجه به روند مثبت بازار سرمایه ایران مشمولان سهام عدالت می‌توانند نسبت به نگهداری بلند مدت این سبد سهام اقدام کنند.
معاون سازمان خصوصی سازی، گفت: بر اساس مصوبه شورای‌عالی بورس هم کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند و هم کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کنند اما باید این نکته را توجه داشت که اساسا این دو روش با هم متفاوت بوده و در روش غیر مستقیم بایستی وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت مشخص شود.
فرآیند درج نماد شرکت‌های سرمایه گذری استانی در بازار سرمایه
به گفته علایی، کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند بایستی منتظر تعیین تکلیف وضعیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باشند. چراکه بعد از انتقال اطلاعات از سازمان خصوصی‌سازی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و مشخص شدن وضعیت تعداد سهامداران در استان‌ها بایستی فرآیند افزایش سرمایه شرکت‌ها و درج نماد آنها در بورس یا فرابورس انجام شود.
۷میلیون نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی مشمول سهام عالت هستند
معاون واگذاری سهام و بنگاههای سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه، فرآیند پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت حدود یک ماه طول خواهد کشید، گفت: آزاد‌سازی سهام عدالت منافع بسیار زیادی برای مردم ایران به همراه خواهد داشت، توجه داشته باشید که ۶ تا۷ میلیون نفر از مستمری بگیران نهادهای حمایتی کشور از مشمولان سهام عدالت هستند و این آزادسازی کمک قابل توجهی به مردم خواهد کرد.
وی افزود: تا روز ۱۰ خرداد ماه اطلاعات نهایی مشمولان به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال خواهد شد تا فرآیند افزایش سرمایه شرکت‌ها طبق برنامه‌ریزی انجام شده صورت گیرد.
این مقام مسئول، گفت: با توجه به روند بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود تعداد قابل توجهی به سمت فروش سهام عدالت خود نخواهند رفت. توجه داشته باشید که NAV شرکت‌ها، وضعیت افزایش سرمایه‌های پیش رو و شرایط کلی بازار سرمایه نشان می‌دهد که پرتفوی سهام عدالت بسیار ارزشمند است و به نظر می‌رسد، تنها کسانی که نیاز فوری دارند اقدام به فروش خواهند کرد.
علایی گفت: برای کنترل اثر تقاضا از سوی مشمولان سهام عدالت، ساعت‌ها در مجموعه وزارت اقتصاد جلسه برگزار شده است و جوانب مختلف این موضوع سنجیده و تدبیر لازم را در نظر گرفته‌ایم.
تفاوتی بین فعالان بازار سرمایه و افرادی که به سیستم بانکی مراجعه می‌کنند وجود ندارد.
وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص تفاوت وضعیت فعالان بازار سرمایه مشمول سهام عدالت و سایر مردم گفت: سهام عدالت در سبد فعالان بازار سرمایه نیز قرار می‌گیرد اما نکته مهم این است که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تنها ۳۰ درصد این پرتفو برای این افراد نیز قابل فروش بوده و از این حیث هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

               ایمیل :info@shahrara.ir

 

 

 

پیش شماره:071 تلفن:32260426 فکس:32298321 موبایل:09177085029

محصولات شهرآرا مطابق با استاندارد های جهانی، با استفاده از ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا تولید می گردد.


1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#