آیا با اهدای (وام رهن) و کمپین (صاحب خانه خوب)، می توان بازار اجاره بهای مسکن را کنترل کرد؟

اخبار  >  آیا با اهدای (وام رهن) و کمپین (صاحب خانه خوب)، می توان بازار اجاره بهای مسکن را کنترل کرد؟
شنبه 15 تیر 1398 39 : 13 تعداد بازدید ها : 839 کد خبر : 6087
0

در این آشفته بازار که صدای شکسته شدن استخوان‌های طبقه متوسط جامعه شنیده می‌شود، صدایی از مسئولان شنیده نمی‌شود. انگار نه انگار بازار مسکن و کنترل قیمت‌های آن متولی خاصی دارد! در غیاب مسئولان و شانه خالی کردن آنها از مسئولیت‌شان اخبار عجیبی هم به گوش می‌رسد.

فصل تابستان از راه رسیده و بازار نقل و انتقالات مسکن داغ شده است؛ اما امسال به دلیل افزایش بیش از حد اجاره بها جمعیت بزرگ مستأجران در ایران با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند. هر روز اعداد و ارقام متفاوتی از میزان افزایش اجاره بها به گوش می‌رسد و به نظر می‌رسد، بر این بازار آشفته نظارتی هم وجود ندارد.

به گزارش «تابناک»؛ در چند سال گذشته و با افزایش نابسامانی‌های بازار مالی در ایران، شاهد افزایش بیش از حد قیمت مسکن و اجاره آن بودیم ولی به نظر می‌رسد موضوع افزایش اجاره امسال به اوج خودش رسیده و اخبار دردناکی چون رشد کانکس نشینی در یکی دو شهرستان به دلیل عدم توانایی پرداخت اجاره بها از یک طرف و مهاجرت‌های فراوان از کلان‌شهرها، از دیگر اخباری است که به دلیل افزایش اجاره بها شنیده می‌شود.

در این آشفته بازار که صدای شکسته شدن استخوان‌های طبقه متوسط جامعه شنیده می‌شود، صدایی از مسئولان شنیده نمی‌شود. انگار نه انگار بازار مسکن و کنترل قیمت‌های آن متولی خاصی دارد! در غیاب مسئولان و شانه خالی کردن آنها از مسئولیت‌شان اخبار عجیبی هم به گوش می‌رسد. یکی همین خبر اهدای وام رهن به مستأجران است تا بتوانند با بازپرداخت آن از پس اجاره بها برآیند. ایده‌ای که هنوز عملیاتی نشده، ولی معلوم هم نیست با این بازار سودهای بانکی چه میزان از آن استقبال شود و تا چه حد واقعا چاره کاری باشد برای مستأجران!

صداوسیما هم سعی کرده با راه اندازی کمپین «صاحب خانه خوب» مسئولیت کنترل اجاره بها را به دوش مردم بیندازد و مردم را مجبور کند تا در این وضعیت بی سر و سامان به همدیگر رحم کنند. در واقع معنی کمپین صداوسیما این است، در بازاری که بازیگرانش مشخص نیستند و انگار تنظیم کننده‌ای وجود ندارد (شانه خالی کردن دولت) و هرکس بنا به میل خود قیمت گذاری می‌کند، بهتر است ما خودمان به فکر خودمان باشیم و به یاری هم برویم.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

               ایمیل :info@shahrara.ir

 

 

 

پیش شماره:071 تلفن:32260426 فکس:32298321 موبایل:09177085029

محصولات شهرآرا مطابق با استاندارد های جهانی، با استفاده از ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا تولید می گردد.


1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#