هدیه جدید متخصصان جوان ایرانی به مردم؛ ۳۹۴ قطعه پرمصرف صنعت نفت ‌بومی‌سازی شد

اخبار  >  هدیه جدید متخصصان جوان ایرانی به مردم؛ ۳۹۴ قطعه پرمصرف صنعت نفت ‌بومی‌سازی شد
شنبه 23 آذر 1398 09 : 10 تعداد بازدید ها : 581 کد خبر : 8118
0

مدیر‌عامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ۳۹۴ قطعه پرمصرف صنعت نفت ‌بومی‌سازی شد، گفت: شمار قطعات کاربردی در صنعت حفاری تولید داخل با احتساب تکثیر منابع تا کنون از مرز ۲۲ هزار و ۵۰۰ قطعه فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سید‌عبدالله موسوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری با اشاره به توانمندی های سازندگان و صنعتگران ایرانی ظهار داشت: هر ساله بر‌اساس گزارش‌ها و در بازدید از فضاهای نمایشگاهی خاصه مربوط به صنعت نفت شاهد رشد کیفی، تنوع، نوآوری و خلاقیت های سازندگان داخلی و متخصصان صنعت نفت و حفاری هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: در بیش از یک دهه اخیر در نتیجه هم‌افزایی میان شرکت‌های نفتی، مراکز علمی و پژوهشی، مجموعه‌های صنعتی بزرگ و کوچک و شرکت‌های دانش‌بنیان تحول خارق‌العاده در موضوع کسب دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات در صنایع مختلف از جمله صنعت نفت حاصل شد که نوید بخش خودکفایی و خود‌اتکایی در این صنعت عظیم شد.

موسوی اظهار کرد: هم اینک در ابتکار عمل و تعامل میان شرکت‌های دولتی فعال در عرصه صنعت نفت و سازندگان و صنعتگران داخلی گام‌های بلندی در تامین نیازهای صنعت نفت و حفاری برداشته شده و تولید تجهیزات که خود آمیخته‌ای از صدها قطعه با فناوری پیچیده است در فهرست شرکت‌ها و مجموعه‌های صنعتی که در زمینه ساخت فعالیت دارند قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ارتباط تعداد کل قطعات ساخت داخل منحصر‌به‌فرد را بیش از 6 هزار و 900 قلم عنوان کرد و گفت: به موازات این توفیق تا به حال 40 تجهیز پیچیده با فناوری روز به طور کامل بومی‌سازی شده که از آن جمله لوله مغزی سیار، گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، انواع پمپ های فشار قوی (پمپ تراک)، اسکیدهای نمودارگیری دریایی، یونیت‌های نمودارگیری سطحی و درون چاهی‌، SCR و بخش های مهمی از تجهیزات و ابزار مربوط به خدمات فنی و مهندسی یکپارچه حفاری است.

وی اذعان داشت: در زمان حاضر نیز 394 قطعه پر مصرف کاربردی در صنعت حفاری در مراحل ساخت قرار دارد و در یک سال اخیر 644 نفشه ساخت، اصلاح و به‌روز‌رسانی شده است.

موسوی بیان داشت: بیشتر این شرکت‌ها در استان خوزستان هستند و در دو سال گذشته افزون بر 75 درصد از حجم ریالی خرید قطعات ساخت داخل به این استان اختصاص داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به شعار امسال به عنوان سال رونق تولید افزود: این شرکت هم افزایی بیشتر و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود دارد و نهایت همکاری و همیاری را با سازندگان و صنعتگران خواهد داشت.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

               ایمیل :info@shahrara.ir

 

 

 

پیش شماره:071 تلفن:32260426 فکس:32298321 موبایل:09177085029

محصولات شهرآرا مطابق با استاندارد های جهانی، با استفاده از ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا تولید می گردد.


1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#