عملکرد شورای شهر و شهرداری شیراز مناسب بوده است

اخبار  >  عملکرد شورای شهر و شهرداری شیراز مناسب بوده است
پنج شنبه 12 دی 1398 58 : 9 تعداد بازدید ها : 480 کد خبر : 8129
0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر عنایت الله رحیمی در این جلسه افزود: شورای پنجم و شهرداری شیراز کوشیده اند گام جدید در راستای شفافسازی و پاسخگویی بردارند.
وی با بیان اینکه در بعضی شهرها شاهد ایجاد پرونده‌های قضایی به سبب تخلفات و یا رعایت نشدن قانون بودیم اما شورای شهر و شهرداری شیراز با حرکت بر مدار قانون از وقوع چنین رویدادهایی جلوگیری کرده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس هدف خود از حضور در صحن علنی شورای شهر شیراز را ابراز این موضوع دانست که مجموعه مدیریت استان شهرداری را از دستگاه‌های پیشرو در خدمات رسانی به مردم می‌داند.
وی با اشاره به اینکه شهرداری شیراز جمعیت زیادی در سطح استان را پوشش می‌دهد، بر اهمیت جایگاه شهرداری و شورای شهر شیراز در ایجاد رضایتمندی مردم تاکید کرد.
دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط کنونی کشور و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها و فشارهای بین المللی اشاره کرد و یادآور شد: بی تردید این فشارها و تنگناها بر عملکرد همه دستگاه ها از جمله مدیریت شهری بی اثر نخواهد بود.
وی بیان کرد: زمانی که قرار است ۴۵۰ هزار میلیارد  وارد سبد درامدی کشور شود و  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از این درآمد از طریق فروش نفت تامین می‌شود بی شک تحریم‌هایی که فروش نفت را محدود کرده که این درامد را با مشکل رو به رو خواهد کرد.
استاندار فارس ادامه داد: به رغم این مشکلات ارزیابی کلی نشان می‌دهد شهرداری و شورای شهر شیراز همه تلاش خود را برای خدمت رسانی صادقانه به مردم‌انجام داده اند.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان نیز  همواره از اقدامات قانونی شورا و شهرداری شیراز حمایت کرده است که این حمایت در نگاهی عالمانه و منصفانه کاملا مشهود است.
نماینده عالی دولت در استان فارس راهکار برون رفت از مسایل و مشکلات کنونی را توجه به داشته‌ها و سرمایه های انسانی و طبیعی از سوی مدیریت شهری دانست و اظهار کرد: شهرداری ها باید بکوشند به رغم محدودیت ها در زمینه سرمایه گذاری تلاش بیشتری کنند.
وی ادامه داد: بی تردید پتانسیل گسترده گردشگری یکی از مناسب ترین زمینه های سرمایه گذاری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که تحریم ها کمترین تاثیر را بر صنعت گردشگری دارند و می‌تواند به عنوان راه مناسبی برای کسب درآمد مد نظر باشد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری باید سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را در اولویت قرار داده و تسهیل کنند، عنوان کرد: مجموعه دستگاه های حاکمیتی نیز باید در این مسیر به رفع موانع کمک کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر شیراز اقدامات خوبی در حوزه حمل و نقل درون شهری انجام داده اند، ابراز امیدواری کرد، با توسعه و تکمیل خط یک و خط دو در پایان فعالیت این دوره از مدیریت شهری دو خط مترو در اختیار شهروندان شیرازی قرار بگیرد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه شفافیت ایجاده شده در شهرداری و شورا مناسب است ، اظهار کرد: این شفافیت باید گسترش داده شود تا همه مردم اقناع شوند که همه تصمیمات بر اساس توجه به منافع عمومی گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه سلامت اداری در سیستم هایی که با امور مالی و ارزش افزوده و ارباب رجوع سر و کار دارند باید بیشتر مورد توجه باشد، توسعه خدمات الکترونیک و نظارت عمومی را در تقویت سلامت اداری موثر دانست.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

               ایمیل :info@shahrara.ir

 

 

 

پیش شماره:071 تلفن:32260426 فکس:32298321 موبایل:09177085029

محصولات شهرآرا مطابق با استاندارد های جهانی، با استفاده از ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا تولید می گردد.


1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#